OMO Carp Team

Články

Pytlačení 2008

OMO Carp Team- Nic než pravda


Byli jste někdy pytlačit?


My ano a nestydíme se za to. Něco jiného je když upytlačenou rybu potká osud mrazícího boxu nebo štědrovečerní večeře.
My takoví nejsme! U nás neznamenají slova Jít si zachytat- naplnit si mrazák nebo obdarovat známé.

Doufám že vám je jasné jak se k rybám chováme. Samozřejmě bereme na vědomí, že pytlačení je zakázané.

Nyní si dovoluji uvést následující článek:

pytlačení 2008

V sobotu 13.9.2008 se OMO Carp team vydal pytlačit. V  pátek večer jsme se domluvili, že ráno si dáme sraz na mostě nedaleko Hypernovy. Autobus nám jel o hodinu déle, než jsme se dívali.
Mezi tím jsme si vedle nádraží navázali pruty a připravili si všechny důležité věci. Autobus nás dovezl pšesně na místo, kde jsme chtěli chytat. Ve vesnici byla ten den zrovna jakási hasičská akce,
takže pravděpodobnost, že nás někdo chytí, byla hodně malá. A proto jsme situaci podcenili a maskovali se hodně amatérsky. Asi tak po 20 minutách lovu jsme měli první záběr.
Byla to celkem slušná jízda přes brzdu od kapra. Bohužel se nám ale nepodařilo nějakým záhadným způsobem správně zaseknout. Za nedlouho se k nám přiřítil zuřivou rychlostí neznámí muž
v černém. Naštestí to nebyl policista, ale hasič který zrovna jel na hasičskou akci, Jeho první slova byla: Kdo vás sem pustil? Hasič působil nervózně a nakázal nám ať si zbalíme svých pět švestek
a zmizíme od tud. My jsme přikývli jako že ano a začali si balit svoje krámy. Domů se nám nechtělo a tak jsme se pouze přesunuli o místo vedle za strom, ale až po sléze jsme si všimli že chytáme
přímo pod cedulí Zákaz rybolovu pod pokutou 5000 Kc. Nojo co se dalo dělat. Tak jsme naházeli věci za keř a opět jsme zorganizovali naše velmi nenápadné maskování. Tentokrát jsme si dávali vetší pozor. Měli jsme pár opatrných záběrů, ale ty se nám nepodařilo zaseknout. Nakonec přeci jenom zdoláváme prvího kapříka, který má tak
maximálně 40 cm. Protože je to naše první ryba, tak si ho vyfotíme.  Po vyfocení šel jak jinak než zpět do svédo domova! Následuje opět série neseknutých záběrů!! Já si jdu  po zakrmení svého místa  umýt ruce od lepkavého a tekutého šrotu co udělal ondra! Po té , jak se vracím od vody a běžím okamžitě k prutu.Vidím jak špička mého prutu je ohnutá jako indiánský luk. Kluci nevěděli co se děje. Dobíhám k prutu, ale v době, kdy už byla bohužel špička rovná. Tak jen ,,kyby náhodou" zaseknu , ale vono zase nic.
Po této akci se zamýšlím co s tím. Napadá mě změnit lovné místo, nebo montáž.??
Po půl hodině vyrážím zkontrolovat, v kolik nám jede autobus a využívám toho a dívám se okolo požární nádrže, jestli nejsou vidět někde ryby. Vidím v jednom koutě několik vln prchajících ode mne a rozvířený kal s bublinkami. Povídám ,,to je TOP" místo a vracím se ke klukům.
U kluků byl mezitím nějaký farmář s roštím na kolečku, kluci měli pochopitelně strach že je vyhodí, ale on jen pověděl ,,klucí jste tady schovaní jako partizáni" vysypal koleško a odešel. Pověděl jsem klukům co jsem viděl a říkám že tam nahodím na těžko s 20 g volůvkem. Jen co jim to vše povím mám záběr a zdolávám pěkného šupináče 52cm. Kapra fotíme a pouštíme.
 Ale co se dále nestalo. Přišel kamarád ze třídy co tady má babičku a tak jsme se zakecali. Zhruba po hodině povídání jde od michalova splávku ohromná vlna. Trvá nám než se spamatujeme a když se tak stane vidíme jen letící michalův prut do vody a michala za ním. Naštěstí chytil prut, který už stihl přejet naše ostatní vlasce a kapánek se do nich zamotal. Okamžitě s ondrou reagujem a rozmotáváme pruty, aby mohl michal zdolávat vklidu nadějného kapra na michalův osobák. Po 10 minutách boje se nám oběvuje kapr na hladině. Vykřikujeme ,, je to děloóóó". Ptám se michala jestli má podběrák. Odpověď je jasná. Nemá. U těch dvou předešlích kaprů jsme podběrák ani nepotřebovali, tak že se o zapomenutém podběráku dovídáme až když je na prutě velká ryba. nezbývá nám nic jiného, než kapra podebrat do ruky! Po dalších cca 5 minutách se zdá že kapra mohu rukama podebrat, ale kapr vycítí nebezpečí a udělá rychlí výpad. Po dalším pokusu se mi to daří a kapr je náš! Kapr měří 84 cm! Nový osobák pro michala. Kapra samozřejmě vyfotíme a pouštíme zpět.
Jsme šťastní. Naše společná výprava se konečně nad míru zdařila. Po michalově úspěchu si říkám že nemůžu s velikostí zůstat tak pozadu a proto nahazuji druhý prut do pravého kouta kde jsem viděl ty vlny. Za cca 10 minut po mém nahození na vyhlídnuté TOP místo se mi jen přihne špička a já hned reaguji a zasekávám. Cca 2 minutový boj mi přináší 67 cm dlouhého šupináče. Kapra si chci samozřejmě zdokumentovat, ale z důvodu že se ondrovy vybily baterie ve foťáku jsme fotily na můj mobil Nokia N 95, ale ten se po těch třech kaprech vybil takže nám nezbývá, než kapra vyfotit na ondrův mobil s VGA fotoaparátem. Mno fotky teda nic moc, to si asi umíte představit.
Po vyfocení jde zpět do vodní říše.
Neváhám a nahazuji na stejné místo. Ondra je bez kapra, a proto nahazuje druhý prut na těžko aby dostal z vody taky nějakýho toho ,,máteřováka".
Po 5 minutách mám jízdu! zasekávám a z důvodu že zde málo vody vídíme hned po záseku obrovskou vlnu. Říkám další děloóóó!
Kapr moc nebojuje a proto si moc boj s ním neužiji, ale stojí za to. Ondra s Michalovou spoluprácí kapra úspěšně podebírají. Další kapr nad 80cm si říkáme.
Měří přesně 82 cm. Máme velikou radost a Kapra jen fotíme na ondrův mobil a pouštíme. Už ani nestíhám nahodit, protože přijíždějí dva kluci a povídají ,, starosta vám vzkazuje že pokud neodjedeme tak si pro nás přijde a napří nám pokutu". Nechceme nic ryskovat a balíme.
Celkem povedená výprava, až na to, že kdyby přišel kamarád honza o pár minut déle a já ztihl nahodit tak těch kaprů mohlo být více.
Ale za to ryziko, že dostaneme pokutu to opravdu stálo.

 omo carp team
                                  
Poslední komentáře
01.10.2008 18:10:13: my nejsme šašci !!! vy jste šašeksmiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}
30.09.2008 16:40:32: Šašci jste!! smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}
 
Petrův Zdar