OMO Carp Team

Články

Kapr od ,,naháčů"

Pro zobrazení článku klikněte na

 zobrazit celé.

Kapr od ,,naháčů"

Je asi tak polovina prázdnin. Strejda plánuje další výpravu se svýmy kamarády. Já s dědou máme zůstat doma. Jedou na vodu, která je nejen hojně navštěvovaná ,,masaři“, ale je zde i velmi mnoho koupáčů. Májí vybranná dvě místa, ale jsou tři. Nakonec sám šel chytat Petr. Byli od sebe vzdáleni asi 800m. Po týdnu chytli docela dost kaprů, ale žádný nebyl ten, pro které sem jeli.

Strejda tam chtěl zůstat ještě několik dní, ale docházela mu dovolená. Zavolal dědovi, abychom jim pohlídali na dva dny pruty. Ráno jsme před půl šestou byli tam. Bylo to velmi pěkné místo schované mezi rákosím. Podél břehu byly takové chaluhy. V těch chaluhách chytal Honza, asi 4 metry od břehu. Strejda chytal na volné vodě. Místo se nám velmi líbil Bylo asi 9 hod a na pláži cca 8 metrů od nás se sešlo asi 100 naháčů! Koupali se tam, cálkali, křičeli. Měli jsme po lovu! Asi o půl třetí se začalo zatahovat. Většina koupáčů zmizela, ale jedna rodinka tam zůstala. Kolem třetí přichází velmi opatrný záběr. Po čtvr hodině je nám jasné že to není málý ,,násaďáček“. Ryba jezdila ze strany na stranu, ale ani 2 metry mi nedala. Strejda nás poučil, že když to bude větší ryba, tak máme skočit na loď a jet za ním. Ale loď si vzal Petr. Nechal nám FISH HUNTERA do kterého jsme se s dědou jen stěží vešli. Ryba s námi projezdila snad čtvrtku této vody. Myslely jsme si že to je asi sumec. Sumec je zde velmi rozmnožený, a chutná mu hodně boilí s příchutí nějaké ryby!

Po 25 minutách se ryba dostane na hladinu!,,Je to kapr“, vykřikneme s dědou. Odhadujeme ho tak na dvacet kilo. Jenom se nadechl a sjel zase ke dnu. Po dalších 25 minutách nás zatáhl na vedlejší pláž! Vyskakujeme na břeh a kapra pomalu zdolávám k podběráku!,, A je tam“. Jdeme ho změřit a zvážit! 92 cm a 16.6 kg! Zasakovali jsme ho a čekáme na strejdu! Za hodinu přijíždí s panem Václavíkem! Udělají pár fotek a dáváme mu svobodu!

Žádné komentáře
 
Petrův Zdar